Dziś Środa , 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO- 12.01.2020

1        W niedzielę Chrztu Pańskiego mocniej uświadamiamy sobie zobowiązania, które wynikają z przyjętego Sakramentu Chrztu. Chrzest jest dla nas „otwarciem nieba i zasłuchaniem się w głos Ojca słyszany z nieba: To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. Zadaniem każdego i każdej z nas jest budowanie wiary na fundamencie sakramentu chrztu św.

2        Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00.

3        Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w piątek po Mszy św. o godz. 15:oo. Zapraszamy do rozważania zbawczej Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa.

4        Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

5        Trwa wizyta duszpasterska, kolęda; dziękując za życzliwe przyjęcie, przedstawiamy plan kolędy na bieżący tydzień: (program kolędy wywieszony jest w gablocie, przeczytać program kolędy)

6        Kalendarze parafialne na rok 2020 oraz pamiątki I rocznicy koronacji można jeszcze nabywać w zakrystii.

7        W ostatnią niedzielę Parafialny Zespół Caritas zebrał do puszek kwotę 626 zł. Za przekazaną pomoc z serca dziękujemy.

8        Za ofiary kolędowe, precjoza, ofiary na berło dla Matki Bożej  i ofiary składane na potrzeby naszej parafii serdecznie dziękujemy.

9        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

„Nie rodzimy się, lecz stajemy się chrześcijanami” – najpierw przez chrzest, a później przez całe nasze życie, każdego dnia. Niech ta myśl Tertuliana zachęci nas do wiernego wypełniania naszych obowiązków i zachowywania nieskalanej godności dziecka Bożego. Przyjmijmy dar Bożego  błogosławieństwa.