Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NOWY ROK 2020-01.01.2020 r.

1.      Trwając w Bożonarodzeniowej radości przychodzimy do naszej Bazyliki, aby oddać hołd Matce Bożej, nieskalanej grzechem Maryi, która porodziła Jezusa Chrystusa, Księcia Pokoju. W dniu dzisiejszym pamiętajmy o modlitwie dziękczynnej za miniony rok, za wszelkie łaski, szczęście i radości, które na nas spłynęły od Boga. Jednakże pamiętajmy i o tym, co było złe, o tym, czym zasmuciliśmy Boga i módlmy się o nawrócenie w nowym roku. Niech Maryja, Święta Boża Rodzicielka, będzie dla nas Matką i „rodzicielką” wszelkich łask i błogosławieństwa Bożego wyjednanego nam u Syna, który po raz kolejny ofiaruje się za nas i dla nas w tej Najświętszej Uczcie Eucharystycznej.

2.      Wszystkim kochanym Parafianom i Gościom życzymy w Nowym Roku wszelkiej pomyślności: pogody ducha, otwartości na wiarę, zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Wam w tym - 2020 roku – błogosławi i udziela swej mocy. Szczęść Boże.

3.      Dziś, od godz. 19:oo do 4 stycznia do godz. 21:oo trwać będzie  Jerycho modlitewne w naszej Bazylice. Dziś w sposób szczególny zapraszamy do modlitwy i czuwania członków Kół Żywego Różańca.

4.      Msza św. o święte powołania do służby w Kościele w pierwszy czwartek o godz. 18:oo.

5.      W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 16:oo i od 17:oo – 18:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:oo, po Mszy św. wspólna modlitwa.

6.      W pierwszą sobotę kapłani odwiedzą chorych w ich domach. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski po Mszy św. o godz. 18:oo.

7.      Msza św. członków Kół Żywego Różańca w niedzielę o godz. 15:oo i po Niej spotkanie w sali katechetycznej z wymianą tajemnic różańcowych.

8.      Jutro rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Wizyta duszpasterska, kolęda, to spotkanie duszpasterzy z parafianami, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego prosimy, o ile to możliwe, aby na kolędzie byli obecni wszyscy domownicy. Uprzejmie informujemy, że ofiary kolędowe zgodnie z dekretem ks. arcybiskupa metropolity przeznaczone są: w 1/3 na cele Archidiecezji, 1/3 na cele parafii i 1/3 dla kapłanów odbywających  kolędę. Program kolędy wywieszony jest w gablocie (tu przeczytać program).

9.      Kalendarze parafialne można nabywać w zakrystii. Kalendarz na Rok Pański 2020, może być pięknym prezentem na Nowy Rok.  Również prasę katolicką nabywamy w zakrystii.

Niech każdy dzień naszego życia, tak jak ten dzisiejszy, będzie rozpoczęty w imię Boga, a orędownictwo Świętej Bożej Rodzicielki niech nas wspomaga w dążeniu ku zbawieniu. Z wiarą przyjmijmy Boże błogosławieństwo.