Dziś Środa , 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU- 08.12.2019

1        Adwent to czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Liturgia słowa wskazuje, jak na to spotkanie się przygotować. Czyni to w słowach: „Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie”.

2        W tym tygodniu wspominamy: w piątek – św. Łucję, w sobotę – św. Jana od Krzyża.

3        Od przyszłej niedzieli tj. od 15 – 18 grudnia w naszej wspólnocie będziemy przeżywali rekolekcje adwentowe, które poprowadzi O. Mariusz Tabulski, paulin z Jasnej Góry. Rekolekcje mogą nam pomóc nie tylko do pięknego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia, ale i do tego spotkania, od którego zależy nasza szczęśliwa wieczność. Program rekolekcji jest na plakatach w gablotach.

4        Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. roraty codziennie w dni powszednie o godz. 6:00, dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18:oo. Zapraszamy dzieci z lampionami i wszystkich parafian do uczestnictwa.

5        Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz.18:oo.

6        Modlitwa różańcowa u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00, zapraszamy.

7        W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:oo.Zapraszamy do czuwania i wspólnotowej modlitwy.

8        W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 859 zł. Za przekazane ofiary serdecznie dziękujemy. Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza: świece wigilijne, opłatki, kartki świąteczne, kalendarze parafialne na rok 2020, pamiątki I rocznicy koronacji. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich. Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne. Opłatki i kalendarze można również nabywać w zakrystii.

9        Przed prezbiterium wystawiony jest projekt berła dla Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zachęcamy do składania precjozów i ofiar na ten cel.

10    Dziś naszymi ofiarami do puszek wspieramy akcję  „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy oczekują kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości od Boga i przyjaźni ludzi.

11    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia zdrowia i obfitego Bożego błogosławieństwa.