Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU- 01.12.2019

1        Dziś rozpoczynamy okres Adwentu, przygotowania na powtórne przyjście Pana. Na sumie poświęcimy opłatki wigilijne, które można będzie nabywać w Caritasie i zakrystii.

2        Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. roraty rozpoczynamy od jutra w dni powszednie. W naszej Bazylice Msza św. roratnia przy ołtarzu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski o godz. 6:oo oraz dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18:oo. Zapraszamy dzieci z lampionami i wszystkich parafian do uczestnictwa.

3        Do 4 grudnia trwa w naszej Bazylice Jerycho różańcowe.

4        W najbliższą środę, tj. 4 grudnia przypada Dzień Imienin ks. Krystiana Dylewskiego. Msza św. w intencji dostojnego solenizanta o godz. 18:00. Niech nasza modlitwa i obecność będzie wyrazem szacunku i wdzięczności za kapłańską posługę w naszej parafii.

5        Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz.18:oo.

6        Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

7        Od trzeciej niedzieli Adwentu tj. od 15 – 18 grudnia w naszej wspólnocie będziemy przeżywali rekolekcje adwentowe, które poprowadzi O. Mariusz Tybulski z Jasnej Góry.

8        W zakrystii można nabywać kalendarz parafialny na rok 2020 w cenie 10 zł. Można również nabywać płyty DVD z I rocznicy koronacji oraz pamiątkowe medale.

9        Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas w kruchcie Bazyliki zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na paczki świątecznie dla biednych. Od przyszłej niedzieli Caritas  będzie rozprowadzał: świece wigilijne, kartki świąteczne, kalendarze parafialne na rok 2020, pamiątki I rocznicy koronacji oraz opłatki wigilijne. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich. Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne.

10    Przed prezbiterium wystawiony jest projekt berła dla Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zachęcamy do składania precjozów i ofiar na ten cel.

11    Chorych kapłani odwiedzą w sobotę, ks. proboszcz odwiedzi chorych w piątek.

12    Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi  i Różaniec Fatimski w sobotę po Mszy św. o godz. 18.

13    Koncert na zakończenie Roku Moniuszki w Szczecinie odbędzie się w naszej Bazylice w sobotę. 7. grudnia  o godz. 17:00. W programie: Msza łacińska, pieśni i psalmy oraz improwizacje organowe muzyki Stanisława Moniuszki. Koncert w wykonaniu Chóru Collegium Maiorum pod dyrekcją Pawła Osuchowskiego, zapraszamy, wstęp wolny.

14    W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

15    Również w najbliższą niedzielę tj. 8.12.2019 r. naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierali akcję  „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy oczekują kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości od Boga i przyjaźni do ludzi.

16    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

17    Ks. Krystianowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia zdrowia i obfitego Bożego błogosławieństwa.