Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA-24.11.2019

1        Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Liturgia dnia dzisiejszego przypomina nam o przynależności do Chrystusa, który przez swoją mękę, krzyż i zmartwychwstanie uczynił nas dziećmi jednego Ojca, a jednocześnie swoim królestwem. Czas rachunku sumienia. Czy przez kolejny rok życia staliśmy się lepsi, dojrzalsi, czy w nas jest więcej miłości do Boga i bliźnich ?

2        Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu – rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Na sumie poświęcimy opłatki wigilijne.

3        W dniach od 25 listopada do 1 grudnia przeżywamy Tydzień Słowa Bożego.

4        W tym tygodniu czcimy w sobotę – wspomnienie św. Andrzeja Apostoła.

5        Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:00.

6        Msza św. Kół Żywego Różańca  w przyszłą niedzielę o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej.

7        W tym tygodniu kończy się czas codziennej modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. Czy przynajmniej jeden raz w nich uczestniczyłeś ?

8        Dziś po Mszy św. o godz. 18:00 możliwość modlitwy za zmarłych przy pomniku Męczenników II wojny światowej.

9        Dziś od godz. 18:00 do jutra do godz. 18:00 (przez całą dobę) nasza parafia trwa na modlitwie o święte powołania do służby w Kościele. Zachęcamy do trwania na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem oraz podejmowania osobistych wyrzeczeń  i postu.

10    Za dary i ofiary na potrzeby AWSD, koronacji i naszej parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11    Makulaturę na misje można składać do pojemnika obok Bazyliki w dniach od 29–30. listopada.

12    Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.