Dziś Środa , 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 17.11.2019

1         Pierwsi chrześcijanie wołali: „Przyjdź Panie Jezu”, a czy my dziś chcemy spotkać się z Jezusem Chrystusem, czy raczej tego dnia się boimy?

2        Warto zastanowić się, czy ja sam jestem przygotowany na spotkanie z moim Panem i Zbawicielem. Może warto postawić sobie kilka pytań: kiedy byłem ostatni raz u spowiedzi, kiedy przystępowałem do Komunii świętej, czy podejmowałem działania z miłości Boga i bliźniego.

3        W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – bł. Karolinę Kózkównę, w środę – św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, w piątek – św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej.

4        Trwa czas bezpośredniego przygotowania do uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Codziennie podczas Mszy św. o godz. 18:oo odprawiamy nowennę.  W najbliższą niedzielę, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na wszystkich Mszach św. poprzez akt zawierzenia przyjmiemy Jezusa Chrystusa jako Pana i Króla naszych serc, rodzin i umiłowanej Ojczyzny.

5        Msza św.  o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

6        Wypominki wraz z ofiarami składamy na tacę, w zakrystii i biurze parafialnym.  W intencji zmarłych polecanych naszym modlitwom w wypominkach modlimy się przez cały listopad codziennie w godz. od 17:30 – 18:00, przez cały rok w II wtorek miesiąca odprawiamy Mszę św. o godz. 18:oo, modlimy się w niedziele i święta 15 minut przed sumą.

7        Modlitwa za zmarłych przy pomniku Męczenników II wojny światowej we wszystkie niedziele listopada po Mszy św. o godz. 18:oo na którą serdecznie zapraszamy.

8        Modlitwa różańcowa przed wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

9        Za ofiary na potrzeby Bazyliki i AWSD serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11   Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.