Dziś Środa , 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 10.11.2019

1        Jakie jest życie wieczne? Zapewne każdy z nas ma swoje rozumienie tego stanu. Tymczasem Chrystus zauważa, że życie zbawionych różni się od naszych wyobrażeń. Przyjmijmy nauczanie Chrystusa i realizujmy go każdego dnia.

2        Dziś przeżywamy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich prześladowanych ze względu na Jezusa Chrystusa. Dla prześladowanych chrześcijan są przeznaczone dziś zbierane ofiary.

3        Jutro, tj. w poniedziałek 101. rocznica odzyskania niepodległości. W naszych modlitwach polecajmy sprawy Ojczyzny i tych wszystkich, którzy ją kształtują. Po Mszy św. o godz. 18:00 pójdziemy przed pomnik „BOŻE CHROŃ POLSKĘ” upamiętniający 100. rocznicę odzyskania niepodległości, zapalimy znicze i modlić się będziemy w intencji tych, którzy złożyli swoje życie na Ołtarzu Ojczyzny.

4        W dniu 13. listopada przypada 75. rocznica męczeńskiej śmierci bł. Ks. Karola Lamperta, Ks. Fridricha Lorentza OMI i Ks.  Herberta Simoleita.  Mszy św. o godz. 18:00 przewodniczył będzie Ks. Abp. Heiner  Koch, Metropolita Berlina z naszym Abp. Andrzejem Dzięgą. Po Mszy św.. złożymy kwiaty i zapalimy znicze przy Pomniku Męczenników II wojny światowej. Do udziału serdecznie zapraszamy.

5        Msza św. w intencji świętości Rodzin w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci św. Joannie Beretta Molla w jej relikwiach.

6        W najbliższy piątek modlitwa wypominkowa Służb Więziennych od godz. 17:00 – 18:00. Mszy o godz. 18:00 przewodniczył będzie Ks. Abp Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko – Kamieński. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

7        Od 15. listopada do soboty przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, tj. do 23. listopada br. przeżywać będziemy nowennę o łaskę poddania się Jezusowi Chrystusowi Królowi w życiu osobistym i społecznym w naszej Ojczyźnie.

8        Wypominki wraz z ofiarami składamy na tacę, w zakrystii i biurze parafialnym.  W intencji zmarłych polecanych naszym modlitwom w wypominkach modlimy się przez cały listopad codziennie w godz. od 17:30 – 18:00, przez cały rok w II wtorek miesiąca odprawiamy Mszę św. o godz. 18:oo, modlimy się w niedziele i święta 15 minut przed sumą.

9        Modlitwa za zmarłych przy pomniku Męczenników II wojny światowej we wszystkie niedziele listopada po Mszy św. o godz. 18:oo na którą serdecznie zapraszamy.

10    Modlitwa różańcowa przed wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłan codziennie pod przewodnictwem kapłana o godz. 12:00.

11    W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 855 zł. Za przekazane ofiary serdecznie dziękujemy.

12    Za ofiary na potrzeby Bazyliki i AWSD serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

13    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

14    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.