Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 03.11.2019

1        Doświadczenie Zacheusza jest również doświadczeniem każdego z nas. On miał odwagę zaprosić Jezusa, podjąć z Nim rozmowę i przyjąć konsekwencje tego spotkania, przeminę swojego życia. Czy my jesteśmy w stanie to zrobić ?

2        Zapraszamy na modlitwę za wiernych polecanych w wypominkach przez cały listopad codziennie od godz. 17:3o – 18:oo oraz we wszystkie niedziele i święta 15 minut przed sumą. W każdy drugi wtorek miesiąca sprawujemy w ich intencji Mszę św. Wypominki możemy składać w kopertach na tacę  lub w biurze parafialnym.

3        Dziś i we wszystkie niedziele listopada po Mszy św. o godz. 18:oo zapraszamy na modlitwę przy pomniku męczenników II wojny światowej.

4        Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:00.

5        W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:oo.Zapraszamy do czuwania i wspólnotowej modlitwy.

6        Msza św. członków Kół Żywego Różańca dziś o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej.

7         Jako wyraz zawierzenia Matce Bożej Zwycięskiej Królowej Polski trwamy na modlitwie różańcowej pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

8        Jerycho modlitewne trwa do 4. listopada w godz. od 7:oo – 21:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim, zapraszamy do czuwania i modlitwy.

9        W zakrystii można nabywać pamiątki I rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Polecamy w sposób szczególny pamiątkowe medale.

10    Dziś członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc biednym. Umiejmy pomagać biedniejszym od nas. Radosnego dawcę miłuje Pan.

11    W najbliższą sobotę, (tj. 9. listopada) zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godzinie 11.00, pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi z racji 100. rocznicy powstania Związku Inwalidów Wojennych. Podczas Mszy św. Ks. Abp poświęci nowo ufundowany sztandar, a po Mszy św. zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem „BOŻE CHROŃ POLSKĘ”. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

12    Za ofiary na potrzeby Bazyliki i AWSD serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

13    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

14    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.