Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 27.10.2019

1        Ewangelia dzisiejsza przedstawia nam dwie modlące się osoby: faryzeusza i celnika; która z nich jest nam bliższa?  Wysłuchana zostanie tylko modlitwa grzesznika, który żałuje za popełnione grzechy.

2        W  tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – święto Apostołów Szymona  i Judy Tadeusza, w piątek uroczystość Wszystkich Świętych; w sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zamarłych. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. według porządku niedzielnego - z wyjątkiem - nie będzie Mszy św. o godz. 13:30.

3         W sobotę, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz.: 7:oo, 15:oo i 18:oo.  Różaniec za zmarłych o godz. 12:00. Po Mszy św. o godz. 18:oo pójdziemy przed pomnik męczenników II wojny światowej, zapalimy znicze, złożymy kwiaty i modlić się będziemy za tych, którzy oddali życie za Ojczyznę, za  zmarłych z naszych rodzin, których groby są daleko i za tych, których miejsc mogił nie znamy. Zapraszamy wszystkich do modlitwy za zmarłych

4         Na ławkach są rozłożone karty na wypominki. Wypominki wraz z ofiarami składamy na tacę, w zakrystii i biurze parafialnym. Wypominki w naszej Bazylice będą przez cały listopad od 17:30 do 18:00, oraz w niedziele i święta 15 minut przed sumą. Przez cały rok w II wtorek miesiąca sprawowana jest Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

5         W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

6        W pierwszą sobotę Msza św. i różaniec mężczyzn o godz. 7:00, zapraszamy.

7        W pierwszą sobotę kapłani odwiedzą chorych w ich domach. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski po Mszy św. o godz. 18:oo.

8         Msza św. członków Kół Żywego Różańca w niedzielę o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej.

9         Jerycho modlitewne trwać będzie od 1 – 4. listopada. Rozpoczęcie 1. listopada po Mszy św. o godz. 18:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim, zapraszamy do czuwania i modlitwy.

10    Dziś po każdej Mszy św. możemy oddać cześć św. Janowi Pawłowi II w Jego relikwiach, prosząc Go o wstawiennictwo u Boga.

11    W zakrystii można nabywać pamiątki I rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Polecamy w sposób szczególny pamiątkowe medale.

12     W środę, tj. 30 października przypada dzień imienin ks. inf. dr. Edmunda Cybulskiego. Msza św. w intencji dostojnego solenizanta o godz. 18:oo. Niech nasza obecność i modlitwa będzie znakiem wdzięczności za posługę kapłańską w naszej wspólnocie parafialnej.

13    Za ofiary na potrzeby Bazyliki i AWSD serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

14    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.  W niedzieli jest obszerna relacja z I Rocznicy Koronacji Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski z naszego sanktuarium.

15    Ks. infułatowi Edmundowi, solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Usprawiedliwionym może wrócić do domu tylko ten, kto na modlitwie trwał przed Bogiem w prawdzie i pokorze. Niech Bóg wspiera nas swoim błogosławieństwem.