Dziś Środa , 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 08.09.2019

1         Chrystus w dzisiejszej Ewangelii wskazuje, co trzeba zrobić, aby zostać Jego uczniem. „Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem”. Warto sobie odpowiedzieć, czy ten warunek spełniam?

2         Dziś w wielu miejscach odbywają się odpusty z racji święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, popularnie zwanego świętem Matki Bożej Siewnej. Z tym świętem związany jest obrzęd poświęcenia ziarna na nowy zasiew.

3         Zachęcamy rodziców, aby zainteresowali się sprawami katechetycznymi swoich dzieci i młodzieży, nie tylko tych, które będą przestępowały do pierwszej spowiedzi i Komunii św. czy bierzmowania, ale też wszystkich pozostałych. Obowiązkiem rodziców jest religijne wychowanie dzieci. Prosimy rodziców o zapisy do pierwszej Komunii św. u ks. Krystiana po Mszy św. o godz. 13:30 i młodzieży do Sakramentu Bierzmowania u  ks. Mateusza po Mszy św. o godz.. 10:30.

4         Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00.

5          W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie apelem i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

6         W piątek, tj. 13 września przypada rocznica objawień Pani Fatimskiej. Zapraszamy na nowennę, Mszę św. i procesję różańcową pod przewodnictwem Ks. mgr. Sławomira Burakowskiego – Ojca Duchownego Dekanatu Szczecin – Śródmieście na godz. 18:oo. W tym miesiącu pójdziemy  z Bazyliki św. Jana Chrzciciela do figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji . Do uczestnictwa wszystkich zapraszamy.

7         Modlitwa różańcowa pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

8         Nowenna przed świętem Podwyższenia Krzyża Świętego codziennie po Mszy św. o godz.18:00. W Święto Podwyższenia Krzyża tj. 14 września o godz. 14:oo zapraszamy na adorację Krzyża Św. o godz. 14:00, po adoracji Krzyża wspólna Droga Krzyżowa, o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św.  Diecezjalna Droga Krzyżowa w tym dniu wyruszy z Katedry o godz. 19:30. Do uczestnictwa wszystkich zapraszamy.

9         Przygotowujemy się do I rocznicy koronacji obrazu MB Zwycięskiej Królowej Polski. Można jeszcze składać dary i ofiary na różę dla Matki Bożej. Rocznica koronacji będzie 12. października pod przewodnictwem ks. abp. Wacława Depo z Częstochowy o godz. 11:00. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Za dary i ofiary na różę i na potrzeby Bazyliki serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10     Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 26. - 28.09.2019 r. Trasa pielgrzymki: Szczecin – Legnica - Sanktuarium św. Jacka, następnie Czerna - Klasztor Karmelitów Bosych (tu nocleg, kolacja i śniadanie) Kraków – Łagiewniki i Centrum św. Jana Pawła II, Częstochowa, (nocleg w Domu Pielgrzyma i śniadanie), udział w pielgrzymce archidiecezji i powrót do Szczecina. Całkowity koszt przy 45 osobach 350 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

11     W ostatnią niedzielę Parafialny Zespól Caritas zebrał do puszek kwotę 754 zł. Za przekazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

12     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13     Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech Boże błogosławieństwo będzie naszym udziałem na każdy dzień.