Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 01.09.2019

1        Zachęcamy wszystkich, szczególnie ludzi młodych do podjęcia intensywnych działań zarówno w dziedzinie edukacji szkolnej, jak również w perspektywie pracy nad sobą. Pomocą w tym zakresie będzie spowiedź i Komunia św. przyjęta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

2        Z racji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny.

3        Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:00.

4        W czwartek, tj. 5. września, po Mszy św. o godz.18:00  rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Krzyża Świętego.

5        W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

6        Ks. proboszcz odwiedzi chorych w pierwszy piątek od godz. 9:00.  Inni księża odwiedzą chorych w pierwszą sobotę.

7        W pierwszą sobotę Msza św. i różaniec mężczyzn o godz. 7:00, zapraszamy.

8        Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo.

9        Msza św. Kół Żywego Różańca dziś o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej.

10    Zapraszamy na Jerycho modlitewne od dziś do 4. września w godz. od 7:00 – 21:00, rozpoczęcie dziś o godz. 19;00,  zakończenie Apelem Jasnogórskim.

11    Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

12    Przygotowujemy się do I rocznicy koronacji obrazu MB Zwycięskiej Królowej Polski. Prosimy o składanie darów i ofiar na różę dla Matki Bożej. Rocznica koronacji będzie 12. października pod przewodnictwem ks. abp. Wacława Depo z Częstochowy o godz. 11:00. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Za dary i ofiary na różę i na potrzeby Bazyliki serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

13    Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 26. - 28.09.2019 r. Trasa pielgrzymki: Szczecin – Legnica - Sanktuarium św. Jacka, następnie Czerna - Klasztor Karmelitów Bosych (tu nocleg, kolacja i śniadanie) Kraków – Łagiewniki i Centrum św. Jana Pawła II, Częstochowa, (nocleg w Domu Pielgrzyma i śniadanie), udział w pielgrzymce archidiecezji i powrót do Szczecina. Całkowity koszt przy 45 osobach 350 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

14    Dziś po każdej Mszy św. Parafialny Zespól Caritas zbiera ofiary do puszek. Wspomagajmy ubogich.

15    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

16    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.