Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 18.08.2019

1        Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam dwa żywioły: wodę i ogień, które są powodem wielu kataklizmów. Ich przede wszystkim się boimy, ale też trudno bez nich wyobrazić sobie życie. To one pomagają w oczyszczeniu człowieka z jego słabości, grzechów i wad. One symbolizują pierwsze sakramenty: woda - chrzest, ogień - bierzmowanie. Podejmijmy więc działania, które pozwolą nam oczyścić się z naszych grzechów i słabości i podjąć życie w wierze z siłą płonącego ognia.

2        W poniedziałek, 19 sierpnia przypada rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Nowenna, Msza św. i procesja różańcowa w naszej Bazylice o godz. 18:oo. W tym miesiącu pójdziemy ulicami: Bogurodzicy, Niepodległości, 3-go Maja, Narutowicza, Potulicką, pl. Zwycięstwa, św. Wojciecha i Bogurodzicy wrócimy do Bazyliki. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa, aby w ten sposób wypełniać prośbę Matki Bożej z Fatimy. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji.

3        W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Bernarda, w środę  - św. Piusa X, w sobotę  -św. Bartłomieja.

4        Modlitwą nowennową przygotowujemy się do uroczystości NMP Królowej codzienne po Mszy św. o godz. 18:00.

5        Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

6        Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na różę dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Za dary i ofiary na różę i na potrzeby Bazyliki serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7        Zgodnie z dekretem Ks. Arcybiskupa Metropolity, Ks. Piotr Szymczak kończy posługę w naszej parafii z dniem 23 sierpnia. Dziękujemy ks. Piotrowi za posługę kapłańską wśród nas przez 7,5 roku i życzymy Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze. Ks. Piotr został skierowany do posługi w parafii pw. Narodzenia NMP w Choszcznie. Zapewniamy o wdzięcznej modlitwie i o modlitwę prosimy.

8        Organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 26.09. do 28.09.2019 r. Trasa pielgrzymki: Szczecin – Legnica - Sanktuarium św. Jacka, następnie Czerna - Klasztor Karmelitów Bosych (tu nocleg, kolacja i śniadanie) Kraków – Łagiewski i Centrum św. Jana Pawła II, Częstochowa, (nocleg w Domu Pielgrzyma i śniadanie), udział w pielgrzymce archidiecezji i powrót do Szczecina. Całkowity koszt przy 45 osobach 350 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

9        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech dobry Bóg  nam błogosławi na zbliżający się czas pracy i wypoczynku, abyśmy żyjąc jak prawdziwi chrześcijanie, poprzez swoje świadectwo wiary wskazywali innym drogę do Jezusa.