Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 11.08.2019

1        Dzisiejsza liturgia słowa, podsumowując czytania ostatnich niedziel stawia nam pytanie: czy czuwamy oczekując na spotkanie z Bogiem i czego od Niego oczekujemy?  Bo jeżeli jesteśmy na wzór owych sług oczekujących w gotowości na spotkanie przychodzącego Pana, to doświadczymy, że w chwale zbawionych będzie nas wspierał Jezus Chrystus.

2        W czwartek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która wskazuje nam drogę do domu Ojca, a jako najdoskonalszy owoc ludzkiego rodzaju poprzedza nas w tej drodze. Zgodnie z decyzją naszego Arcybiskupa Metropolity jest to dzień odpustu w naszej Bazylice - Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Podczas każdej Mszy św. w tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Z uroczystością związane jest dziękczynienie za tegoroczne plony. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i  kwiatów.

3        Ponadto w tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w środę  - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego; w sobotę – wspomnienie św. Jacka.

4        Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00.

5        Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

6        Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na różę dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Za dary i ofiary na różę i na potrzeby Bazyliki serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7        Zgodnie z dekretem Ks. Arcybiskupa Metropolity Ks. Piotr Szymczak kończy posługę w naszej parafii z dniem 24 sierpnia. Mszę św. dziękczynną za 7,5 roku posługi odprawi w przyszłą niedzielę na sumie o godz. 12:oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8          Parafialny Zespól Caritas w ubiegłą niedzielę zebrał do puszek kwotę 825 zł. Za przekazane wsparcie dziękujemy.

9        Koncert organowy w naszej Bazylice dziś o godz. 17:00. Zapraszamy -wstęp wolny.

10    Taca dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na KUL i US.

11    Organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 26.09. do 28.09.2019 r. Trasa pielgrzymki: Szczecin, Sanktuarium św. Jacka w Legnicy – Cud Eucharystyczny, Klasztor Karmelitów Bosych w Czernej, (tu nocleg, kolacja i śniadanie) Kraków – Łagiewniki i Centrum św. Jana Pawła II, Częstochowa, (nocleg w Domu Pielgrzyma i śniadanie), udział w pielgrzymce archidiecezji i powrót do Szczecina. Całkowity koszt przy 45 osobach 350 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

12    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

„Oczy Pana zwrócone na bogobojnych, na tych, którzy oczekują na Jego łaskę”. Niech błogosławieństwo Trójcy Świętej umocni naszą ufność w Boże obietnice naszego zbawienia