Dziś Środa , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 04.08.2019

1        Dzisiejsza liturgia przypomina nam, że gromadzone przez nas skarby nie powinny pochodzić z dóbr doczesnych, bo te przemijają,  ale z nieprzemijających dóbr wiecznych.

2        O gromadzeniu dóbr wiecznych przypomina  nam wtorkowe święto Przemienienia Pańskiego.

3        Ponadto w tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek – św. Dominika; w piątek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża, w sobotę - św. Wawrzyńca.

4        Msza św. o świętość Rodzin w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci św. Joannie Beretta Mola w jej relikwiach.

5        W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie apelem i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

6        Msza św. Kół Żywego Różańca dziś o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej.

7        Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

8        Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na różę dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Za dary i ofiary na różę i na potrzeby Bazyliki serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9        Osobom, które przekazały intencje i ofiary dla pielgrzymów z serca dziękujemy. Szczególne podziękowanie kierujemy dla osób, które przygotowały obiad dla pielgrzymów.

10    Dziś po każdej Mszy św. Parafialny Zespól Caritas zbiera ofiary do puszek. Umiejmy wspierać potrzebujących. Radosnego dawcę miłuje Pan.

11    W przyszłą niedzielę. tj. 11. sierpnia zapraszamy  na koncert organowy w naszej Bazylice o godz. 17:00. Wstęp wolny.

12    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem, Jemu zawierzamy czas wakacji, urlopów i tych, którzy w tym czasie podejmują prace. Niech On sam otworzy nasze serca na moc Bożych napomnień.