Dziś wtorek , 16 kwietnia 2024 r. imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 16.06.2019 R.

1. Dzisiejsza uroczystość Trójcy Świętej przypomina nam o wielkim dziele zbawczym, które w naszym życiu dokonuje się przez działanie: Boga Ojca – Stworzyciela nieba i ziemi, Syna Bożego – który oddał życie dla naszego zbawienia, i Ducha Świętego – który towarzyszy nam każdego dnia.

2. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) Msza św. na rozpoczęcie procesji miejskiej rozpocznie się w naszej Bazylice o godz. 9:00. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa. Uczestnictwo w procesji nie zastępuje uczestnictwa we Mszy św. Prosimy o zabranie wszystkich chorągwi. Msze św. w naszej Bazylice o godz. 7:30; 9:00; 10:30; 12:00; 15:00; 18:00 i 19:30. (Komunikat Kurii Metropolitalnej).

3. Przez całą oktawę Msza św. z procesją wokół Bazyliki o godz. 18:00. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.

4. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej Bazylice codziennie o godz. 17:30. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

5. Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

6. Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na różę dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7. Koncert Organowy w ramach festiwalu „Sub Tuum Praesidium” w wykonaniu p. Rafała Ackiewicza – organy i Trio Animato: Marek Jarczyński – harmonijka chromatyczna, Piotr Bieliński – harmonijka akordowa oraz Piotr Włodarczyk – harmonijka basowa w naszej Bazylice w dzisiejszą niedzielę o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

8. Uprzejmie informujemy, że w dniu 30. czerwca nie będzie Mszy św. o godz. 13:30. W tym dniu na sumie będzie Msza św. prymicyjna ks. Piotra Łosiewskiego. Osoba, która zamówiła intencję na godz. 13:30 prosimy o kontakt w zakrystii dla zmiany daty i godz. Mszy św.

9. Powoli dobiega końca rok szkolny, zachęcamy rodziców i uczniów do przystąpienia do sakramentu pokuty i Komunii świętej, zwłaszcza łącząc ten sakrament z uroczystością Bożego Ciała.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Każdy z nas jest jedyny, wyjątkowy, ale ta niepowtarzalność każdej z ludzkich osób ujawnia się, kształtuje w spotkaniu z drugim. Niech dzisiejsza uroczystość będzie dla nas zachętą do budowania trwałych relacji z innymi. W tym duchu przyjmijmy błogosławieństwo.