Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 23.06.2019 R.

1. Dziś Chrystus stawia nam pytanie: kim dla Was jestem? Czy Chrystus jest dla nas Zbawicielem, czy może kimś prozaicznym, na kogo nie warto zwracać uwagi? Okres wakacyjny jest dobrym czasem do tego, aby świadczyć o swojej wierze w Chrystusa.

2. Jutro w naszej parafii uroczystość odpustowa, patrona parafii i Bazyliki. Uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem ks. bp. Henryka Wejmana o godz. 18:00. Wcześniej o godz. 17:oo - błogosławieństwo wody w Zatoce Szczecińskiej. Do udziału w uroczystościach serdecznie zapraszamy parafian i przyjaciół naszej bazyliki.

1. Do końca czerwca nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:3o.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 18:oo procesja wokół Bazyliki. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, wszystkich do pójścia za Chrystusem Eucharystycznym.

3. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała błogosławieństwo wianków i ziół na Mszach św. o godz. 15:oo i 18:oo.

4. Na czas wakacji od 25. czerwca do końca sierpnia biuro parafialne będzie czynne: w poniedziałek i piątek od godz. 16:oo – 18:oo i w środę o 10:oo – 11:oo. Sprawy pogrzebowe załatwiamy w każdym czasie.

5. Na czas wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 13:30.

6. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:oo.

7. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z tej racji w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy na procesję z kościoła św. Andrzeja Boboli do Najświętszego Serca Pana Jezusa, rozpoczęcie o godz. 17:30.

8. W najbliższą sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra Pawła. W naszej wspólnocie będziemy przeżywać święcenia kapłańskie ks. Piotra Łosiewskiego. Uroczystość w Bazylice Katedralnej o godz. 10:00. Będzie to również Dzień Imienin ks. Piotra Szymczaka. Msza św. w intencji dostojnego solenizanta o godz. 18:oo. Niech nasza obecność i modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za Jego posługę w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. W najbliższą niedzielę ks. Piotr Łosiewski jako neoprezbiter odprawi na sumie o godz. 12:oo Mszę św. prymicyjną, na którą serdecznie zapraszamy.

10. Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

11. W przyszłą niedzielę będziemy zbierali podpisy dla poparcia ustawy wstrzymującej wprowadzanie do szkół seksualizacji dzieci i wprowadzania programów destrukcji moralnej. Prosimy o zabranie dowodów osobistych celem spisania nr PESEL.

12. Makulaturę na misje będzie można przekazywać do pojemników w dniach 28 -29 czerwca br.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

14. Ks. Piotrowi i wszystkim solenizantom oraz jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Jeśli ktoś chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje”. Pokrzepieni słowem i Ciałem Bożym oraz umocnieni błogosławieństwem Trójcy Świętej, wypełnijmy to, do czego zachęcił nas sam Jezus.