Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 07.07.2019 r.

1. Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam, że Chrystus wybrał jeszcze innych uczniów, aby głosili słowo Boże. Czas wakacji jest dobrym czasem do podjęcia działalności ewangelizacyjnej przez każdego z nas. Zechciejmy ten czas wykorzystać jak najlepiej.

2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek - św. Jana z Dukli; w czwartek – św. Benedykta, patrona Europy; w piątek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu; w sobotę – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

3. Msza św. o świętość Rodzin w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci św. Joannie Beretta Mola w jej relikwiach.

4. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie apelem i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

5. W sobotę, tj. 13 lipca przypada rocznica objawień Pani Fatimskiej. Zapraszamy na nowennę, Mszę św. i procesję różańcową pod przewodnictwem Ks. inf. Edmunda Cybulskiego na godz. 18:oo. W tym miesiącu pójdziemy z Bazyliki św. Jana Chrzciciela, ul. Bogurodzicy, św. Wojciecha, Jagiellońską, pl. Lotników, al. Papieża Jana Pawła II, pl. Grunwaldzkim, Piłsudskiego, al. Wyzwolenia, Niepodległości i Bogurodzicy wrócimy do Bazyliki. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji . Do uczestnictwa wszystkich zapraszamy.

6. Modlitwa różańcowa pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

7. Msza św. na powitanie Flisu Odrzańskiego w przyszłą niedzielę o godz.10:30.

8. Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na różę dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9. Dziś, naszymi ofiarami do puszek wspieramy Parafialny Caritas, jest to jałmużna dla biednych.

10. W okresie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 13:30.

11. Od 25. lipca wyrusza Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wzorem lat ubiegłych możemy złożyć swoje intencje i wspomóc pielgrzymów, którzy pragną iść do tronu Jasnogórskiej Pani, ale nie zawsze ich stać na pokrycie kosztów. Opłata jednego pielgrzyma wynosi 160 zł. Zachęcamy do niesienia pomocy. Intencje i ofiary można składać w zakrystii.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna, klęknijmy przed Panem utajonym w Najświętszym Sakramencie i Jemu zawierzmy czas wakacji, urlopów i naszej pracy.