Dziś czwartek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 30.06.2019 r.

1. Chrystus nas fascynuje, pewnie wielokrotnie to zauważyliśmy, ale lęk, obawa i wygodnictwo nie pozwalają nam za Nim iść. Może jednak warto wykorzystać czas wakacji, aby podjąć Chrustowe wezwanie: „Pójdź za Mną”.

2. Dla pogłębienia swojej wiedzy religijnej i wiary w Jezusa Chrystusa podejmijmy lekturę Pisma Świętego, dobrej książki i prasy katolickiej.

3. Ks. Piotr Łosiewski jako neoprezbiter odprawi na sumie o godz. 12:oo Mszę św. prymicyjną, na którą serdecznie zapraszamy.

4. Jerycho modlitewne będzie trwać od 1. lipca do 04. lipca w godz. od 7:00 – 21:00, rozpoczęcie 1.07.o godz. 19;00, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

5. W pierwszy czwartek Msza św. w intencji powołań do służby w Kościele o godz. 18:00.

6. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

7. Chorych ks. proboszcz odwiedzi w najbliższy piątek.

8. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo.

9. Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

10. Na czas wakacji od 25. czerwca do końca sierpnia biuro parafialne będzie czynne: w poniedziałek i piątek od godz. 16:oo – 18:oo i w środę o 10:oo – 11:oo. Sprawy pogrzebowe załatwiamy w każdym czasie.

11. Na czas wakacji nie ma Mszy św. o godz. 13:30.

12. Dziś w kruchcie Bazyliki są zbierane podpisy dla poparcia ustawy wstrzymującej wprowadzanie do szkół seksualizacji dzieci i wprowadzania programów destrukcji moralnej.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

14. Ks. Piotrowi, naszemu neoprezbiterowi, wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Choć jesteśmy w drodze do Boga Ojca, to nie powinniśmy być błądzącymi, lecz pielgrzymami na wzór Jezusa. Abyśmy mogli iść u boku naszych braci i sióstr, rozpalając ich serca Ewangelią, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.