Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 09.06.2019 R.

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny, powracamy do okresu „w ciągu roku” i zielonego koloru liturgicznego.

2. Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego, czyli święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, głównej patronki naszej Archidiecezji. Uroczysta suma pod przewodnictwem ks. arcybiskupa w katedrze o godz. 18:oo. Do wspólnej modlitwy wszystkich zapraszamy.

3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a za tydzień uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Uroczystość Trójcy Świętej, kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

4. W czwartek tj. 13 czerwca przypada rocznica objawień Pani Fatimskiej. Zapraszamy na nowennę, Mszę św. i procesję różańcową pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskupa Henryka Wejmana na godz. 18:oo. W tym miesiącu pójdziemy z Bazyliki św. Jana Chrzciciela, ul. Bogurodzicy, ul. Niepodległości, 3–go Maja, Drzymały, Kaszubską, Narutowicza, Potulicką, pl. Zwycięstwa, św. Wojciecha i Bogurodzicy wrócimy do Bazyliki. Podczas Mszy św. ks. bp Henryk poświęci figury bł. męczenników z Peru: bł. Zbigniewa i bł. Michała, których relikwie są w naszej świątyni. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji . Do uczestnictwa wszystkich zapraszamy.

5. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie apelem i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

6. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej Bazylice codziennie o godz. 17:30. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

7. Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

8. Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na różę dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9. W ostatnią niedzielę na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie została zebrana kwota 628, 91 zł. Za złożone ofiary dziękujemy.

10. Koncert organowy w ramach festiwalu „Sub Tuum Praesidium” w wykonaniu p. Rafała Ackiewicza – organy i Trio Animato: Marek Jarczyński – harmonijka chromatyczna, Piotr Bieliński – harmonijka akordowa oraz Piotr Włodarczyk – harmonijka basowa w naszej Bazylice w przyszłą niedzielę o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

11. Prosimy o zabranie informacji rozdawanych w kruchcie o pielgrzymkach organizowanych przez Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe SANTIAGO. Ciekawe oferty ! Do korzystania serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na plakatach w gablotach.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niczym pocałunek matki na czole dziecka, tak Duch Święty spoczął na nas i udzielił nam swoich darów. Uradowani i Nim umocnieni wyjdźmy na świat. Przemawiajmy do niego językiem miłości i głośmy radosne „Alleluja”. W tym duchu przyjmijmy błogosławieństwo.