Dziś czwartek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 21.04.2019 R.

1. Dźwięki dzwonów ogłosiły nam radosną wieść o Chrystusowym zmartwychwstaniu, tym samym rozpoczęliśmy świętowanie Wielkanocy. Na ten radosny czas życzmy Wam i sobie: miłości - Wielkiego Czwartku, wiary - Wielkiego Piątku, nadziei - Wielkiej Soboty i radości - Niedzieli Wielkanocnej.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy prawidłowo odczytali wezwanie Chrystusa, aby czuwać i modlić się w tych ostatnich godzinach życia Jezusa i aby prawdziwie przygotować się na Jego zmartwychwstanie. Dziękujemy Wam za uczestnictwo w rekolekcjach i całym Triduum Paschalnym. Serdecznie podziękowanie kieruję na ręce wszystkich kapłanów za ofiarną posługę konfesjonału w Wielkim Poście i w sposób szczególny w czasie Świętego Triduum. Dziękuję za piękną oprawę muzyczną p. Monice oraz kapłanami ks. Arkadiuszowi, ks. Piotrowi, ks. Krystianowi p. Dariuszem Szklar i osobom z chóru parafialnego. Ks. Krystianowi za wykonanie ciemnicy wraz z lektorami, Ks. Piotrowi wraz z p. Anią i Moniką oraz p. Henrykiem Szulcem za wykonanie Bożego Grobu i dekorację kościoła. Dziękuję Radzie Parafialnej za pomoc i czynny udział. Dziękuję służbie liturgicznej pod kierownictwem Ks. Krystiana za organizację liturgii. Dziękuję p. Mirosławie, p. Andrzejowi oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Bazyliki na święta. Dziękuję Wam umiłowani siostry i bracia za udział w liturgii i tworzenie świętego zgromadzenia.

3. Jutro Wielkanocny Poniedziałek. Tradycyjnie w ten dzień składamy ofiary w połowie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Nasze ofiary wspierające katolickie uczenie są wyrazem wdzięczności za służbę Uniwersytetu Bogu i Ojczyźnie.

4. Msza św. w intencji Ojczyny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:00.

5. Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

6. Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na różę dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary na różę dla Matki Bożej i potrzeby parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7. Parafialny Caritas przekazał na święta w postaci paczek żywnościowych pomoc dla 75 rodzin i osobom samotnym. W tym czasie również z pomocy parafialnego Caritas skorzystało wiele osób. Paniom: Mirosławie Księżpolskiej, Irenie Wojciechowskiej i całemu Zespołowi Caritas serdecznie dziękuję za posługę na rzecz biednych, Wam umiłowani parafianie za świadczoną pomoc.

8. W przyszłą niedzielę Kościół Katolicki obchodzi święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przesz św. Jana Pawła II. Korzystajmy z daru, że w naszej Bazylice jest codziennie wspólna modlitwa Koroną do Miłosierdzia Bożego, obraz z napisem „Jezu ufam Tobie” i relikwie św. s. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki. Zapraszamy codziennie na nowennę do Miłosierdzia Bożego na godz. 15:oo. Zespól Parafialny Caritas będzie zbierał ofiary do puszek.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Zanieśmy do naszych domów zmartwychwstałego Jezusa. Niech obdarza nasze rodziny swoimi łaskami. Niech czas świąteczny będzie codziennym doświadczeniem powstania ze słabości i przezwyciężania trudności.