Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 31.03.2019 R.

1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam Boga Ojca, który niezależnie od okoliczności ciągle nas kocha i przebacza nasze grzechy. Obraz miłującego Ojca pobudza nas do dobrego przygotowania się do sakramentu pokuty i pojednania.

2. Pomocą będą rekolekcje, które dziś rozpoczęliśmy i trwać będą do środy włącznie. Rekolekcjom przewodniczy Ks. dr Zbigniew Cieszkowski, Dyrektor Diecezjalnego Centrum Duchowości Maryjnej Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach. Tak zaplanujmy czas, abyśmy mogli w nich uczestniczyć.

3. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30; 18:30. W tym tygodniu nie będzie Drogi Krzyżowej o godz.17:00, dzieci młodzież zapraszamy na godz. 18:30.

4. Jerycho modlitewne będzie trwać od 1– 4. kwietnia w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie 1. kwietnia o godz. 19:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

5. Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:oo.

6. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

7. Msza św. sprawowana przez Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę, podczas której nasz arcypasterz udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży w najbliższy piątek o godz. 17:00. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

8. Chorych w ich domach odwiedzimy w najbliższą sobotę od godz. 9:oo. Ks. proboszcz odwiedzi chorych w piątek.

9. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo.

10. Msza św. Kół Żywego Różańca w I niedzielę kwietnia o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej.

11. Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

12. Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na różę dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary na różę dla Matki Bożej i potrzeby parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

13. Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne dla biednych. Jest to forma jałmużny postnej. Zespół Parafialny Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza: świece, baranki wielkanocne, karty świąteczne i pamiątki koronacji.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

15. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech dar rekolekcji będzie czasem osobistej przemiany i wyprostowania dróg naszego życia. W tym duchu przyjmijmy błogosławieństwo.