Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 17.03.2019 R.

1. Przemienienie na górze Tabor, o którym mówi dzisiejsza Ewangelia jest dobrym momentem, aby zadać sobie pytanie: czy ja przemieniam swoje życie?

2. Zmiana w moim życiu może nastąpić przez sakrament pokuty i pojednania, o ile się dobrze do niego przygotuję i gorliwie spełnię zadośćuczynienie za popełnione grzechy.

3. Pomocą będą rekolekcje, które w naszej Rodzinie Parafialnej będziemy przeżywać od IV Niedzieli Wielkiego Postu (31.03 – 3.04.2019 r.) . Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. dr Zbigniew Cieszkowski, duszpasterz z diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej, który posługuje w Sanktuariom Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Módlmy się, aby to był dla nas wszystkich czas szczególnej łaski.

4. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30; 18:30, dla dzieci i młodzieży o godz. 17:oo. Zapraszamy do rozważania zbawczej Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

5. Do jutra tj. do 18. marca trwa Nowenna przed uroczystością św. Józefa. Nowenna codziennie przed Mszą św. o godz. 18:00. We wtorek. 19. marca, uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 15:oo i 18:oo.

6. Msza św. o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00.

7. Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

8. Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na różę dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary na różę dla Matki Bożej i potrzeby parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9. Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne dla biednych. Jest to forma jałmużny postnej.

10. Członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie w czwartek na godz. 19:30.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Wybudzeni z duchowego lenistwa zacznijmy intensywną pracę nad sobą. Niech modlitwa, post i składana jałmużna będą owocem naszej współpracy z łaską Bożą dla osiągnięcia zbawienia. W tym duchu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.