Dziś Środa , 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 10.03.2019 R.

1. Żydzi przez 40 lat szli z Egiptu do Ziemi Obiecanej. Jezus przez 40 dni pościł na pustyni; i nam dany jest 40 - dniowy post, aby przemienić swoje życie i pójść za Chrystusem.

2. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje szatana, który kusi Jezusa. Pokusom podlegamy również i my, dlatego potrzeba nam oczyszczenia z grzechów w sakramencie pokuty i pojednania.

3. Już od początku Wielkiego Postu przygotowujemy się do spowiedzi. Pomocą niech nam będą warunki sakramentu pokuty: rachunek sumienia, żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy, spowiedź szczera, zadośćuczynienie Panu Bogu i ludziom.

4. Pomocą w przemianie serca są nabożeństwa pasyjne. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30; 18:30, dla dzieci i młodzieży o godz. 17:oo. Zapraszamy do rozważania zbawczej Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

5. Dziś rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością św. Józefa. Nowenna codziennie przed Mszą św. o godz. 18:00.

6. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci św. Joannie Beretta Mola w Jej relikwiach.

7. Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

8. W ostatnią niedzielę Parafialny Zespół Caritas zebrał do puszek kwotę 854 zł. Za przekazaną pomoc serdecznie dziękujemy. Do kosza obok ołtarza można składać dary na paczki świąteczne dla biednych. Jest to forma naszej jałmużny postnej.

9. Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na różę dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech w naszym życiu nastanie czas pojednania. Idźmy wytrwale przez pustynię tego świata czyniąc pokutę , a dobry Bóg niech wspiera nasze wysiłki swoim błogosławieństwem.