Dziś czwartek , 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA ŚRODĘ POPIELCOWĄ - 06.03.2019 R.

1. Dziś, w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. w naszej Bazylice o godz. 7:00; 9:00. 12:00; 15:00; 18:00 i 19:30. .

2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: . Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:00. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 9:30; 15:30 i 18:30, dla dzieci i młodzieży o godz. 17:oo. Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. Od dziś do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą współpracą z Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa”.

4. Dla uświadomienia sobie wartości Wielkiego Postu do codziennego pacierza dodajemy wezwania: „Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami;

I Ty któraś współcierpiała , Matko Bolesna przyczyń się za nami”.

5. W najbliższy piątek po każdej Drodze Krzyżowej modlić się będziemy modlitwą przebłagania za grzechy ludzi Kościoła.