Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 10.02.2019 R.

1. W kolejną niedzielę słowo Boże odsłania przed nami tajemnice powołania człowieka przez Boga. Dziś słyszymy o powołaniu Izajasza. Również św. Paweł przypomina nam o swoim powołaniu do głoszenia Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego i zmartwychwstałego.

2. Zechciejmy również i my podjąć wezwanie Chrystusa „wypłyń na głębię”, aby realizując Jego naukę przemieniać własne życie i pomagać innym w odkrywaniu naszego Zbawiciela.

3. Jutro, 11 lutego br. przypada XXVII Światowy Dzień Chorego. Na szczególną modlitwę za chorych w tym dniu zapraszamy na godz. 15:oo i 18:oo. Podczas tych Mszy św. ludziom chorym udzielimy Sakramentu Chorych.

4. Msza św. o świętość rodzin w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci św. Joannie Beretta Mola w Jej relikwiach, zapraszamy.

5. Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w najbliższy piątek po Mszy św. o godz.. 15:00. Zapraszamy do rozważania zbawczej Męki naszego pana Jezusa Chrystusa.

6. Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

7. W ostatnią niedzielę Parafialny Zespół Caritas zebrał do puszek kwotę 705 zł. Za przekazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

8. Za składane precjoza i ofiary na różę dla Matki Bożej oraz ofiary na potrzeby naszej parafii z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

„Wypłyń na głębię” - to jest zaproszenie Jezusa dla nas w codzienności. Chcąc w naszym życiu wydać owoce, musimy przekraczać siebie, swoje przyzwyczajenia i schematy. Na ten trud przyjmijmy Boże błogosławieństwo.