Dziś czwartek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 27.01.2019 R.

1. W dniu wczorajszym zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską, kolędę. Dziękując za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary, uprzejmie informujemy, że odwiedziliśmy 1.078 rodzin. Gdyby jeszcze ktoś z różnych względów nie przyjął kapłana z wizytą duszpasterską, a miałby takie pragnienie, prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub biurze parafialnym.

2. Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:00.

3. Od wczoraj przebywa w naszej Bazylice Matka Boża w figurze pod wezwaniem : Strażniczki Wiary. Dołączmy do modlitwy wielu ludzi i prośmy o umocnienie wiary w naszych rodzinach, w naszym mieście i umiłowanej Ojczyźnie.

4. Kalendarze parafialne na rok 2019 oraz pamiątki koronacji można jeszcze nabywać w zakrystii.

5. Za ofiary kolędowe, precjoza, ofiary na różę dla Matki Bożej i ofiary składane na potrzeby naszej parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

7. Makulaturę na misje jeszcze można składać do pojemnika obok Bazyliki. Za tę formę pomocy misjom z serca dziękujemy.

8. Jerycho modlitewne będzie trwać od 1– 4. lutego w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie 1. lutego o godz. 19:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

9. W najbliższą sobotę, tj. 2. lutego Święto ofiarowania Pańskiego. Msze św. w naszej Bazylice według porządku niedzielnego z wyjątkiem, nie będzie Mszy św. o godz. 13:30 i 19:30. Ofiary składanie na tace przeznaczone są na wsparcie zakonów klauzurowych.

10. Msza św. Kół Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej i wymiana tajemnic różańcowych.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Przyjmując Boże błogosławieństwo na zakończenie tej Mszy świętej, umacniamy się w czynieniu dobra i miłości, której On jest źródłem.