Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO - 13.01.2019 R.

1. W niedzielę Chrztu Pańskiego mocniej uświadamiamy sobie zobowiązania, które wynikają z przyjętego Sakramentu Chrztu. Chrzest jest dla nas „otwarciem nieba i zasłuchaniem się w głos Ojca słyszany z nieba: To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. Zadaniem każdego i każdej nas jest budowanie wiary na fundamencie sakramentu chrztu św.

2. Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00.

3. Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Święto w piątek po Mszy św. o godz. 15:oo. Zapraszamy do rozważania zbawczej Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa.

4. Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:00.

5. Trwa wizyta duszpasterska, kolęda; dziękując za życzliwe przyjęcie, przedstawiamy plan kolędy na bieżący tydzień: (program kolędy wywieszony jest w gablocie, przeczytać program kolędy)

6. Kalendarze parafialne na rok 2019 oraz pamiątki koronacji można jeszcze nabywać w zakrystii.

7. W ostatnią niedolę Parafialny Zespól Caritas zebrał do puszek kwotę 882 zł. Za przekazaną pomoc z serca dziękujemy.

8. Za ofiary kolędowe, precjoza, ofiary na różę dla Matki Bożej i ofiary składane na potrzeby naszej parafii serdecznie dziękujemy.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

„Nie rodzimy się, lecz stajemy się chrześcijanami” – najpierw przez chrzest, a później przez całe nasze życie, każdego dnia. Niech ta myśl Tertuliana zachęci nas do wiernego wypełniania naszych obowiązków i zachowywania nieskalanej godności dziecka Bożego. Przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa.