Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO - 06.01.2019 R.

1. Zgodnie z dawnym zwyczajem w czasie dzisiejszych Mszy św. błogosławimy kredę, aby nią oznaczyć drzwi naszych mieszkań na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego. Błogosławimy również kadzidło, aby jego wonią napełnić nasze mieszkania na znak, że wszystko pragniemy czynić na chwałę Boga. Prośmy, aby Chrystus zawsze przebywał między nami, a wszyscy, którzy Go szukają, mogli Go znaleźć w naszych rodzinach.

2. Ofiary składane za kredę przeznaczone są na cele misyjne Kościoła.

3. Msza św. o świętość rodzin w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci św. Joannie Beretta Molla w jej relikwiach.

4. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa w najbliższy piątek, rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:oo. Zapraszamy do adoracji i czuwania.

5. W sobotę przypada dzień imienin ks. Arkadiusza Skwary. Msza św. imieninowa w intencji dostojnego solenizanta w sobotę o godz. 18:oo. Niech nasza obecność i modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za kapłańską posługę wśród nas.

6. Trwa wizyta duszpasterska, kolęda; dziękując za życzliwe przyjęcie, przedstawiamy plan kolędy na bieżący tydzień: (program kolędy wywieszony jest w gablocie, przeczytać program kolędy)

7. Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:00.

8. Dziś po każdej Mszy św. przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem dla biednych. Umiejmy pomagać pamiętając, że jałmużna gładzi grzechy.

9. W najbliższą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Święto to przypomina nam przyjęty chrzest i naszą przynależność do Kościoła Chrystusowego. Polećmy w tym dniu w modlitwach naszych rodziców, chrzestnych i kapłana, który nam tego sakramentu udzielił.

10. Kalendarze na rok 2019 i pamiątki koronacji można nabywać w zakrystii. Może to być piękny prezent na różne okazje.

11. Prasę katolicką nabywamy w zakrystii.

12. Ks. Arkadiuszowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem i Jemu zawierzmy czas Nowego Roku Pańskiego 2019.