Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY - 30.12.2018 R.

1. Dziś niedziela Świętej Rodziny, zechciejmy pochylić się nad sprawami swoich rodzin, podejmijmy działania, aby nie były grupami mieszkającymi pod wspólnym dachem, ale stawały się wspólnotami uczniów Chrystusa.

2. Od 1. do 4 stycznia trwać będzie Jerycho modlitewne w naszej Bazylice.

3. W środę po Mszy św. o godz. 18:oo zapraszamy na modlitwę różańcową szczególnie członków Kół Żywego Różańca.

4. Msza św. o święte powołania do posługi w Kościele w pierwszy czwartek o godz. 18:oo.

5. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo i od 15:oo – 16:oo i od 17:oo – 19:oo.

6. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych od godz. 9:oo. Również w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski .

7. W najbliższą niedzielę 6. stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele poświęcamy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, co tłumaczymy jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Msze św. w naszej Bazylice według porządku niedzielnego. W uroczystość Objawienia Pańskiego nie ma kolędy. Wszyscy jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św.

8. Msza św. członków Kół Żywego Różańca w niedzielę o godz. 15:oo i po Niej spotkanie w sali katechetycznej z wymianą tajemnic różańcowych – dzielnie się opłatkiem.

9. Kolędę rozpoczynamy 2. stycznia. Wizyta duszpasterska, kolęda, to spotkanie duszpasterzy z parafianami, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego prosimy, o ile to możliwe, aby na kolędzie byli obecni wszyscy domownicy. Uprzejmie informujemy, że ofiary kolędowe zgodnie z dekretem ks. arcybiskupa metropolity przeznaczone są: w 1/3 na cele Archidiecezji, 1/3 na cele parafii i 1/3 dla kapłanów odbywających kolędę. Program kolędy wywieszony jest w gablocie (tu przeczytać program).

10. Kalendarze parafialne na rok 2019 można nabywać w zakrystii. Również prasę katolicką nabywamy w zakrystii.

11. Nowy Rok Pański 2019 rozpoczniemy Mszą św. o północy, zapraszamy !

12. Msze św. w Nowy Rok tj. 1 stycznia według porządku niedzielnego.

Niech każdy dzień naszego życia, tak jak ten dzisiejszy, będzie rozpoczęty w imię Boga, a orędownictwo Świętej Rodziny niech nas wspomaga w dążeniu ku zbawieniu. Z wiarą przyjmijmy Boże błogosławieństwo.