Dziś wtorek , 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU - 23.12.2018 R.

1. Czas oczekiwania powoli się dopełnia, jeszcze widzimy w liturgii słowa Najświętszą Maryję Pannę pomagającą swojej krewnej Elżbiecie, a już niebawem będziemy świadkami narodzin Jezusa Chrystusa w Betlejem.

2. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. tylko rano o godz. 6:oo i 7:oo. Nie ma Mszy św. o godz. 15:oo i 18:oo O godz. 15:oo Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. Spowiedź św. dziś podczas wszystkich Mszy św. i jutro od 6:oo do 16:oo.

4. Wigilię przeżywamy zgodnie z tradycją katolicką, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne powinny być potrawami postnymi, nie spożywajmy alkoholu. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem (oznacza to czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny), zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem pamięci o naszych zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo Święte . Wieczerzę zaczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy. Następnie najstarsza osoba odczytuje fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę modlitwą „Ojcze nasz” oraz za zmarłych „wieczny odpoczynek”. Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia.

5. Pasterki w naszej Bazylice będą sprawowane o godz. 22:oo i 24:oo.

6. Msze św. w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w II dzień świąt tj. 26. grudnia św. Szczepana według porządku niedzielnego.

7. Wizytę kolędową rozpoczniemy od 2. stycznia 2019 r.

8. Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:00.

9. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadzają: świece wigilijne, kartki świąteczne, opłatki, kalendarze parafialne na rok 2019, płyty z koronacji, nagranie utworu koronacyjnego z pieśniami „SUB TUUM PRAESIDIUM” i inne pamiątki koronacji. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich i potrzebujących. Kalendarze, opłatki i pamiątki koronacji można nabywać również w zakrystii.

10. Na stoliku pod chórem są wyłożone życzenia świąteczne dla Rodzin naszej parafii i Przyjaciół. Prosimy o ich zabranie i przyjęcie w każdej katolickiej rodzinie. Prosimy również o zabranie życzeń dla tych sąsiadów, którzy sobie tego życzą.

11. Za dary i ofiary na potrzeby AWSD i naszej parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia zdrowia i obfitego Bożego błogosławieństwa.

Bóg zachęca nas dzisiaj do ciszy, abyśmy mogli usłyszeć samych siebie, własne serce i głos drugiego człowieka, z którym mieszkamy, pracujemy, spotykamy się. Ta cisza jest potrzebna po to, abyśmy zrozumieli, że Bóg jest z nami.