Dziś czwartek , 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU - 16.12.2018 R.

1. W poprzednią niedzielę św. Jan Chrzciciel mówił, jak przygotować drogi na przyjście Zbawiciela, dziś staje przed nami kwestia własnego przygotowania na spotkanie z naszym Panem i Zbawicielem.

2. Pomocą są rekolekcje, które dziś rozpoczęliśmy i trwać będą do środy włącznie. Dziś nauki na wszystkich Mszach św. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami o godz. 9:oo; 15:oo i 18:oo. Rekolekcji prowadzi O. Ludwik Obal – redemptorysta, proboszcz parafii Najświętszego Odkupiciela w Szczecinie. Tak zaplanujmy czas, abyśmy mogli w nich wziąć udział.

3. Msza św. roratnia w naszej Bazylice przy ołtarzu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski codziennie o godz. 6:oo. Msza św. adwentowa dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18:oo.

4. Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz.18:oo.

5. Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:00.

6. W ostatnią niedzielę członkowie Rady Parafialnej do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie” zebrali kwotę 837 zł. 84 gr. Za przekazane ofiary serdecznie dziękujemy.

7. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadzają: świece wigilijne, kartki świąteczne, opłatki, kalendarze parafialne na rok 2019, płyty DVD i inne pamiątki koronacji. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich i potrzebujących. Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne. Kalendarze, opłatki i pamiątki koronacji można nabywać również w zakrystii.

8. Członkowie Rady Parafialnej w kruchcie Bazyliki przekazują życzenia świąteczne dla Rodzin naszej parafii i Przyjaciół. Prosimy również o zabranie życzeń dla tych sąsiadów, którzy sobie tego życzą.

9. Zapraszamy młodzież, od kl. 7 szkoły podstawowej wzwyż, na spotkanie duszpasterstwa młodzieży w poniedziałki o godz. 19:00 w salce na plebanii. Więcej informacji u ks. Krystiana.

10. Za dary i ofiary na potrzeby AWSD, koronacji i naszej parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia zdrowia i obfitego Bożego błogosławieństwa.

Przyjmując Boże błogosławieństwo, wzbudźmy w sercach pragnienie nawrócenia i z zapałem przygotujmy się na przyjście Pana. Poprzez udział rekolekcjach i spowiedź św. prostujmy ścieżki naszego życia dla Niego.