Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 25.11.2018 R.

1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Liturgia dnia dzisiejszego przypomina nam o przynależności do Chrystusa, który przez swoją mękę, krzyż i zmartwychwstanie uczynił nas dziećmi jednego Ojca, a jednocześnie swoim królestwem. Czas rachunku sumienia. Czy przez kolejny rok życia staliśmy się lepsi, dojrzalsi, czy w nas jest więcej miłości do Boga i bliźnich ?

2. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu – rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Na sumie poświęcimy opłatki wigilijne.

3. W dniach od 26 listopada do 1 grudnia przeżywamy Tydzień Słowa Bożego.

4. W tym tygodniu czcimy w piątek – wspomnienie św. Andrzeja Apostoła.

5. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:00.

6. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:oo. Po Mszy św. o godz. 18:oo nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski. Zapraszamy.

7. Jerycho modlitewne będzie trwać od 1– 4. grudnia w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie 1. grudnia o godz. 19:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

8. Msza św. Kół Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej.

9. W zakrystii można nabywać kalendarz parafialny na rok 2019 w cenie 10 zł. Można również nabywać płyty DVD z koronacji oraz pamiątki koronacji.

10. Modlitwy wypominkowe za naszych zmarłych codziennie do końca listopada o godz. 17:30. Można jeszcze składać wypominki. Za wiernych polecanych w wypominkach modlimy się przez cały listopad, w niedzielę i święta 15 minut przed sumą, w każdy drugi wtorek miesiąca sprawujemy w ich intencji Mszę św. Modlitwa za zmarłych przy pomniku Męczenników II Wojny Światowej po Mszy św. o godz. 18:00.

11. Za dary i ofiary na potrzeby AWSD, koronacji i naszej parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12. Makulaturę na misje można składać do pojemnika obok Bazyliki.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Błogosławieństwo Boga, które otrzymamy przez posługę kapłana, niech będzie dla nas umocnieniem w codziennym wyznaniu: „Pan Jezus jest moim Pasterzem i Królem”.