Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 11.11.2018 R.

!. Dziś – 11 listopada – przypada 100. rocznica odzyskania niepodległości po 123 latach rozbioru Rzeczypospolitej. Szczególnie w tym dniu w naszych modlitwach polecajmy Bogu naszą Ojczyznę i tych wszystkich, którzy oddali życie swoje w jej obronie.

2. Zapraszamy na modlitwę za wiernych polecanych w wypominkach przez cały listopad codziennie od godz. 17:3o – 18:oo oraz we wszystkie niedziele i święta 15 minut przed sumą. W każdy drugi wtorek miesiąca sprawujemy w ich intencji Mszę św. Wypominki możemy składać w kopertach na tacę lub w biurze parafialnym.

3. Dziś i we wszystkie niedziele listopada po Mszy św. o godz. 18:oo zapraszamy na modlitwę przy pomniku męczenników II wojny światowej.

4. Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00.

5. Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w piątek po Mszy św. o godz. 15:oo.

6. Na ławkach są rozłożone koperty na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne. Składając swoją ofiarę na Seminarium pomagamy w wychowaniu nowych zastępów kapłanów dla naszej Archidiecezji. Za każdą ofiarę dziękujemy.

7. Uprzejmie informujemy, że można jeszcze nabywać pamiątki koronacji w zakrystii.

8. Jako wyraz zawierzenia Matce Bożej Zwycięskiej Królowej Polski trwamy na modlitwie różańcowej pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

9. W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 735 zł. z przeznaczeniem na pomoc biednym. Za złożone ofiary dziękujemy.

10. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w poniedziałek – wspomnienie św. Jozafata; we wtorek – wspomnienie pierwszych Polskich Męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna; w sobotę – wspomnienie św. Elżbiety.

11. Za dary i ofiary na potrzeby koronacji i naszej parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Niech Boże błogosławieństwo uzdolni nas do wielkich ofiar dla zachowania tego dobra.