Dziś wtorek , 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 28.10.2018 R.

1. Kończy się październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową: dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:oo, wszystkich codziennie o godz. 17:30. Czy przynajmniej jeden raz uczestniczyłeś we wspólnej modlitwie różańcowej.

2. We wtorek, tj. 30 października przypada dzień imienin ks. inf. dr. Edmunda Cybulskiego. Msza św. w intencji dostojnego solenizanta o godz. 18:oo. Niech nasza obecność i modlitwa będzie znakiem wdzięczności za posługę kapłańską w naszej wspólnocie parafialnej.

3. W czwartek, 1. listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej Bazylice wg porządku niedzielnego - z wyjątkiem – nie będzie Mszy św. o godz. 13:30.

4. W piątek, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz.: 7:oo, 15:oo i 18:oo. Różaniec za zmarłych o godz. 12:00. Po Mszy św. o godz. 18:oo pójdziemy przed pomnik męczenników II wojny światowej, zapalimy znicze, złożymy kwiaty i modlić się będziemy za tych, którzy oddali życie za Ojczyznę, za zmarłych z naszych rodzin, których groby są daleko i za tych, których miejsc mogił nie znamy. Zapraszamy wszystkich do modlitwy za zmarłych

5. Na ławkach są rozłożone karty na wypominki. Wypominki wraz z ofiarami składamy na tacę, w zakrystii i biurze parafialnym. Wypominki w naszej Bazylice będą przez cały listopad od 17:30 do 18:00, oraz w niedziele i święta 15 minut przed sumą. Przez cały rok w II wtorek miesiąca sprawowana jest Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

6. Przez cały listopad w naszej Bazylice modlitwy za zmarłych od godz. 17:30 – 18:00.

7. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. w godz. od 7:00 – 8:00 oraz od 14:00 – 19:00.

8. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:00. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski po Mszy św. o godz. 18:oo.

9. Msza św. członków Kół Żywego Różańca w niedzielę o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej.

10. Jerycho modlitewne trwać będzie od 1 – 4. listopada. Rozpoczęcie 1. listopada po Mszy św. o godz. 18:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim, zapraszamy do czuwania i modlitwy.

11. Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:oo. Zainteresowanych zapraszamy.

12. Uprzejmie informujemy, że można jeszcze nabywać pamiątki koronacji w zakrystii.

13. Jako wyraz zawierzenia Matce Bożej Zwycięskiej Królowej Polski trwamy na modlitwie różańcowej pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

14. Za dary i ofiary na potrzeby koronacji i naszej parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

15. Ks. inf. Edmundowi Cybulskiemu oraz Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwo.

Wielką jest łaską, że mamy piękną świątynię, że możemy się w niej modlić i przyjmować sakramenty. Dbajmy o ten znak widzialny obecności i miłości Boga. Pamiętajmy jednak, że nasze serca są żywą świątynią Boga. Idźmy ubogaceni Bożym błogosławieństwem, a dary, które tutaj otrzymujemy, nieśmy ludziom.