Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 21.10.2018 R.

1. Domagamy się od Jezusa Chrystusa, abyśmy byli wielcy w oczach tego świata, często zapominając, że spełnienie tej prośby doprowadzić nas może do bólu i cierpienia. Niezależnie od tego, czy będziemy docenieni przez świat, jeżeli będziemy szli za Chrystusem, zbawienie stanie się naszym udziałem. Czy jednak staramy się odczytać Boże drogi w naszym życiu?

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele katolickim, w naszych modlitwach polecajmy sprawę misji. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na wsparcie misji katolickich. Za złożone ofiary dziękujemy.

3. W liturgii w poniedziałek przypada uroczystość św. Jana Pawła II. Jest to kolejna rocznica objęcia przez niego urzędu Biskupa Rzymu. Po każdej Mszy św. możemy Mu oddać cześć w Jego relikwiach.

4. W ostatnią niedzielę członkowie Rady Parafialnej zebrali do puszek kwotę 1.458 zł. z przeznaczeniem na stypendia dla biednej i uzdolnionej młodzieży. Dziękujemy za te ofiary.

5. Uprzejmie informujemy, że można jeszcze nabywać pamiątki koronacji: obrazy koronacyjne, różańce, okolicznościowe znaczki pocztowe i srebrne koronatki. Pamiątki rozprowadza Caritas w zakrystii.

6. Jako wyraz zawierzenia Matce Bożej Zwycięskiej Królowej Polski trwamy na modlitwie różańcowej pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

7. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. koncert pieśni patriotycznych w wykonani chóru Kombatant.

8. Modlitwa różańcowa dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:oo, dla wszystkich o godz. 17:30 we wszystkie dni tygodnia.

9. Za dary i ofiary na potrzeby koronacji i naszej parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10. Zbiórka makulatury na misje odbędzie się w dniach 26 – 28. października br.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech Boże błogosławieństwo oświeca nasze codzienne obowiązki, abyśmy nie zaniedbali troski o życie wieczne.