Dziś czwartek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 30.09.2018 R.

1. Kim dla mnie jest Jezus Chrystus? To pytanie staje u początku świadomego życia wierze, na nie musi sobie odpowiedzieć każdy sam. Jeżeli jest moim Panem i Zbawicielem, to idąc przez życie będę szedł za Nim.

2. W poniedziałek rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:oo, dla wszystkich o godz. 17:30 we wszystkie dni tygodnia. W ramach modlitwy różańcowej będzie trwała Nowenna przed koronacją obrazu Matki Bożej Zwycięskiej królowej Polski w całej Archidiecezji od 4 – 12. października. Zapraszamy do modlitwy.

3. Jerycho modlitewne będzie trwać od 1– 4. października w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie dziś o godz. 19:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

4. Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:oo.

5. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

6. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:oo. Ks. proboszcz odwiedzi chorych w piątek.

7. Misje św. przed koronacją obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski rozpoczniemy uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem ks. abp. Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko – Kamieńskiego w sobotę o godz. 18:oo. Misje poprowadzi O. Krzysztof Kowalski – paulin z Jasnej Góry. Program misji jest na plakatach jak również rozłożony na ławkach. Do uczestnictwa wszystkich zapraszamy.

8. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo.

9. Msza św. Kół Żywego Różańca w I niedzielę października o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej.

10. Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w każdą niedzielę o godz. 10:30, zapisy u Ks. Piotra. Dzieci przed pierwszą komunią św. uczestniczą we Mszy św. o godz. 13:30, zapisy u ks. Krystiana po Mszy św. w zakrystii.

11. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus; we wtorek – świętych Aniołów Stróżów; w czwartek – św. Franciszka z Asyżu.

12. W ramach przygotowania do koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski trwamy na modlitwie różańcowej pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

13. W dalszym ciągu prosimy o składanie darów na korony i suknię dla Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Trwają prace przy odwodnieniu Bazyliki. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w modlitwie.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

15. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Umocnieni Bożym słowem i pokarmem z nieba „pracujmy nad sobą w wielkiej cierpliwości”. Niech w tej pracy wspiera nas Boże błogosławieństwo.