Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 02.09.2018 R.

1. Jerycho modlitewne w naszej Bazylice trwa od 1. – 4. września w godz. od 7:00 – 21:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy adoracyjnej.

2. Msza św. W intencji licznych i świętych powołań w Kościele w najbliższy czwartek o godz. 18:00.

3. W najbliższy piątek - pierwszy piątek miesiąca - całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od 7:00 – 8:00 i od 15:00 – 19:00. Po Mszy św. o godz. 15:00 modlitwa pod przewodnictwem członków Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. W tym dniu Ks. Proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.

4. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:00.

5. W dalszym ciągu zbieramy dary na korony i suknię dla Matki Bożej Częstochowskiej. Każdy dar będzie odnotowany w Wielkiej Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary składane na cele parafialne serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

6. Dziś po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla rodzin wielodzietnych w związku z rozpoczynającym się nowym Rokiem Szkolnym. Otwórzmy nasze serca na drugiego człowieka.

7. W dniach od 27 – 29 września organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd ze Szczecina w czwartek, 27. września o godzinie 5:00. Po drodze zatrzymamy się w Oświęcimiu i z przewodnikiem zwiedzimy muzeum Auschwitz – Birkenau. Następnie udamy się do Wadowic na nocleg. W piątek, 28. września po śniadaniu zwiedzanie Wadowic, następnie przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej, a z Kalwarii do Częstochowy. W Częstochowie nocleg w Domu Pielgrzyma. Na Jasnej Górze włączymy się w program Archidiecezjalnej Pielgrzymki. Powrót do Szczecina w sobotę, 29. września. Koszt wyjazdu obejmujący dwa noclegi, jedną obiadokolację, dwa śniadania i przewodnika w muzeum wynosi 350 złotych. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

8. W przyszłą niedzielę, 09. września Mszę św. o godzinie 12:00 odprawi J.E. Ks. Biskup Czesław Kozon z Danii, ordynariusz kopenhaski. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem i Jemu zawierzmy ten nowy czas roku szkolnego i naszych zadań.