Dziś wtorek , 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ - 26.08.2018 R.

1. Matka Boża Częstochowska jest dla Polaków narodową Kaną Galilejską, do której przybywamy po to, aby przedstawić swoje troski i bolączki. Ci, którzy z różnych względów nie dotarli w tym czasie na Jasną Górę, niech w tym dniu wykorzystają obraz Czarnej Madonny znajdujący się w naszej świątyni, aby prosić Ją o wstawiennictwo przed tronem Boga Najwyższego.

2. Powoli kończy się okres wakacyjny, dlatego w przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. inaugurującą nowy rok szkolny na godz. 13:30.

3. Pierwszy września to również kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, polecajmy w tym dniu w naszych modlitwach tych wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny. Po Mszy św. o godz. 18:00 złożymy kwiaty i zapalimy znicze przy Pomniku Męczenników II wojny światowej.

4. Jerycho modlitewne będzie trwać od 1– 4. września w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie 1. września o godz. 19:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

5. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski po Mszy św. o godz. 18:oo. Zachęcamy do odprawienia 5 pierwszych sobót miesiąca, o które prosiła Matka Boża z Fatimy. Chorych kapłani odwiedzą w sobotę od godz. 9:oo, ks. proboszcz chorych odwiedzi w pierwszy piątek, tj. 7. września.

6. Msza św. Kół Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz.15:oo, po Mszy św. spotkanie i wymiana tajemnic różańcowych.

7. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

8. Zachęcamy do składania darów na korony i suknię dla Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9. W ramach przygotowania do koronacji trwają prace przy malowaniu Bazyliki.

10. Zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa z dniem 25. sierpnia rozpoczął posługę w naszej rodzinie parafialnej ks. mgr Krystian Dylewski, którego serdecznie witamy. Otoczmy ks. Krystiana nasza modlitwą i życzliwością. Życzymy ks. Krystianowi Bożego błogosławieństwa i opieki MB Zwycięskiej Królowej Polski , aby Jego posługa przeniosła błogosławione owoce.

11. Organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 27.09. do 29.09.2018 r. Trasa pielgrzymki: Szczecin, Oświęcim, Wadowice (tu nocleg, obiadokolacja i śniadanie) Kalwaria Zebrzydowska – Msza św., następnie Częstochowa, udział w pielgrzymce archidiecezji ( nocleg w Domu Pielgrzyma i śniadanie) i powrót do Szczecina. Całkowity koszt przy 45 osobach 350 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13. Ks. Krystianowi oraz solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech opieka Matki Bożej i Boże błogosławieństwo towarzyszą naszej codzienności.