Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 12.08.2018 R.

1. Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam, że bez spożywania „chleba z nieba” – Komunii świętej nie osiągniemy zbawienia. Potrzeba, abyśmy przystępowali do sakramentów: pokuty i pojednania oraz Eucharystii, byśmy mieli potrzebną siłę i moc do osiągnięcia życia wiecznego.

2. We wtorek, 14 sierpnia, wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego. Po każdej mszy św. możliwość oddania czci w Jego relikwiach.

3. W środę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; w tym dniu święcimy kwiaty, zioła i wieńce żniwne, dziękując Bogu za obfitość zbiorów. Poświęcenie ziół i kwiatów na wszystkich Mszach św. Msze św. wg. porządku niedzielnego. W tym dniu jest obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Na sumie zostanie poświęcona nowa kopia obrazu Matki Bożej. Oryginalny obraz został przekazany do konserwacji przed koronacją.

4. Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartak o godz. 18:oo.

5. Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 15:oo. Zapraszamy do rozważania zbawczej Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa.

6. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

7. W niedzielę, 19 sierpnia rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Nowenna, Msza św. i procesja różańcowa w naszej Bazylice o godz. 18:oo. W tym miesiącu pójdziemy ulicami: Bogurodzicy, Wyzwolenia, 3-go Maja, Narutowicza, Potulicką, pl. Zwycięstwa, św. Wojciecha i Bogurodzicy wrócimy do Bazyliki. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa, aby w ten sposób wypełniać prośbę Matki Bożej z Fatimy. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji.

8. W dalszym ciągu prosimy o składanie darów na korony i suknię dla Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9. Trwają parce przy malowaniu Bazyliki. Prezbiterium już zostało odnowione.

10. Parafialny Zespół Caritas w ostatnią niedzielę zebrał do puszek kwotę 738 zł. Za przekazaną pomoc z serca dziękujemy.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo jako umocnienie w obowiązkach kolejnego tygodnia pracy i wypoczynku.