Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 05.08.2018 R.

1. Sierpień, czas wielkich wydarzeń historycznych, rocznic patriotycznych i świat maryjnych, od wielu już lat ogłaszany jest przez Episkopat Polski jako miesiąc abstynencji. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli, aby podjęli zobowiązania abstynenckie i ofiarowali je w intencji wszystkich uzależnionych i ich rodzin.

2. Jutro, w poniedziałek przypada święto Przemienienia Pańskiego, które ukazuje Chrystusa jako Syna Bożego, który podjął misję zbawienia człowieka.

3. Msza św. o świętość Rodzin w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci św. Joannie Beretta Mola w jej relikwiach.

4. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie apelem i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

5. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

6. Zachęcamy do składania darów na korony i suknię dla Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7. Uprzejmie informujemy, że w dniu wczorajszym obraz Matki Bożej został przekazany do konserwacji przed koronacją. Od jutra również rozpoczynamy malowanie Bazyliki.

8. Msza św. Kół Żywego Różańca dziś o godz.15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej i wymiana tajemnic różańcowych, zapraszamy.

9. Parafialny Zespół Caritas dziś po każdej Mszy św. zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla biednych. Jest to okazja do podzielenia się z biedniejszymi od nas.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.