Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 29.07.2018 R.

1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam Chrystusa jako tego, który karmi nasze dusze - słowem Bożym i ciało – chlebem. Ukazuje jednak, że nie przyszedł, aby zapewnić chleb doczesny, tylko ten, który daje życie wiecznie. Czy jesteśmy tego świadomi ?

2. Powoli mija już pierwszy miesiąc wakacji, warto zadać sobie pytanie, czy wykorzystaliśmy dany nam przez Boga czas na wypoczynek, ale także na ożywienie naszej wiary, przez nawiedzenie sanktuariów i innych miejsc, gdzie nasza wiara zostanie pobudzona do działania.

3. Jerycho modlitewne będzie trwać od 1– 4. sierpnia w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie

1. lipca o godz. 19:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

1. W pierwszą środę zapraszamy na adorację i modlitwę różańcową członków Kół Żywego Różańca.

2. Msza św. w intencji świętych powołań w Kościele w czwartek o godz. 18:00.

3. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

4. W czasie wakacji chorych odwiedzamy na wezwanie. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski po Mszy św. o godz. 18:oo. Zachęcamy do odprawienia 5 pierwszych sobót miesiąca, o które prosiła Matka Boża z Fatimy

5. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

6. Zachęcamy do składania darów na korony i suknię dla Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7. Trwa 34. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wzorem lat ubiegłych pragniemy towarzyszyć pielgrzymom odmawiając codziennie w ich intencji dziesiątek różańca po Mszy św. o godz. 18:oo. Osobom, które wspomogły pielgrzymów i pomogły przygotować wczorajszy posiłek obiadowy serdecznie dziękujemy.

8. Msza św. Kół Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz.15:oo, po Mszy św. spotkanie i wymiana tajemnic różańcowych.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech błogosławieństwo Boże nieustannie towarzyszy nam na drodze pielgrzymowania do świętości.