Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 22.07.2018 R.

1. Serdecznie zapraszamy na koncert organowy w naszej Bazylice dzisiaj o godzinie 16:00. Wstęp wolny.

2. W dniach 22 – 29 lipca 2018 roku obchodzimy 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Jego inicjatorem jest MIVA Polska pod patronatem Episkopatu Polski ds. Misji. W tym szczególnym czasie są podejmowane dwie ważne sprawy w naszym zaangażowaniu chrześcijańskim: jedna – w wymiarze misyjnym, skoncentrowana na pomocy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu, druga – bezpieczne korzystanie ze środków transportu i duszpasterska troska i modlitwa o bezpieczeństwo użytkowników dróg. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. W tym dniu poświęcenie pojazdów po Mszy świętej o godz. 15:00 i 18:00. Zgodnie ze zwyczajem lat ubiegłych ofiary złożone na tacę przeznaczone są na zakup pojazdów dla misjonarzy.

3. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa dzień imienin obchodzi Ks. Krzysztof Maj, duszpasterz w naszej parafii i opiekun wspólnoty Małych Rycerzy MSJ. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o dostojnym Solenizancie. Dzień później, tj. 26. lipca dzień imienin obchodzi Pani Mirosława Księżopolska, która w naszej wspólnocie pełni ofiarną posługę w Caritasie i w zakrystii. Uroczysta Msza świętą w intencji Czcigodnych Solenizantów, której przewodniczył będzie Ks. Krzysztof w czwartek o godz. 18:00. Niech nasza obecność w tym dniu będzie wyrazem wdzięczności i życzliwości względem Solenizantów.

4. Od 25. lipca wyrusza Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wzorem lat ubiegłych możemy złożyć swoje intencje i wspomóc młodych ludzi, którzy pragną iść do tronu Jasnogórskiej Pani, ale niejednokrotnie nie mają funduszy na pokrycie kosztów. Opłata jednego pielgrzyma wynosi 160 zł. Zachęcamy do niesienia pomocy. Ofiary można składać w zakrystii i biurze parafialnym. W dniu 28. lipca około godz. 13:30 będziemy gościli uczestników Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę na obiedzie. Kto może niech przyniesie ciasto. O godz. 15:00 przy ołtarzu Matki Bożej pielgrzymi odprawią Mszę świętą na swoim pątniczym szlaku.

5. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:00.

6. W sobotę, 28. lipca kolejny dzien Nowenny przed koronacją ikony Matki Bożej. W tym miesiącu modlitwie przewodniczyć będą kapłani i wierni dekanatu Szczecin – Żelechowa. O godz. 17:30 modlitwa różańcowa przed obrazem Matki Bożej, o godz. 18:00 uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Henryka Wejmana. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy w tym dniu.

7. Zachęcamy również do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

8. Księdzu Krzysztofowi, Pani Mirosławie i wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Umocnieni przy eucharystycznym stole, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.