Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 17.06.2018 R.

1. Trwa miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie o godz. 17:30.

2. W naszej parafii uroczystość odpustowa, patrona parafii i Bazyliki. Do dorocznej uroczystości przygotujemy się przez TRIDUUM, podczas którego w Roku Ducha Świętego i 100. Rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę będziemy rozważać temat: „MARYJNE DROGI W NAUCZANIU”: w czwartek, 21.06 – Czcigodnego Sługi Bożego Augusta kard. Hlonda; w piątek, 22.06. – Czcigodnego Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego i w sobotę, 23.06. – Św. Jana Pawła II. W tych dniach podczas Mszy św. o godz. 15:00 i 18:00 wygłoszone zostaną zgodne z wyżej wymienionymi tematami kazania.

3. W dniu 24 czerwca uroczystość odpustowa pod przewodnictwem ks. Grzegorza Nogala – proboszcza parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Szczecinie:

• godz. 11:30 – „NIEPODLEGŁA” - koncert organowy w wykonaniu p. dr Małgorzaty Klorek; prowadzenie koncertu p. dr Małgorzata Wieland.

• godz. 12:00 – Uroczysta suma odpustowa. Do udziału w uroczystościach serdecznie zapraszamy parafian i przyjaciół naszej bazyliki.

1. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:00.

2. Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00.

3. Prosimy o składanie darów na korony i suknię dla Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

5. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Zawierzmy Jezusowi całe nasze życie, najmniejsze ziarna dobra, które w sobie odnajdujemy i prośmy o ich wzrastanie. Niech Boże błogosławieństwo nam w tym dopomaga.