Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 03.06.2018 R.

1. Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam o „Dniu Pańskim”. Warto uświadomić sobie istotę tego dnia. Przypominamy, dla chrześcijan „Dniem Pańskim” jest niedziela, dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, a każdorazowy nasz udział w niedzielnej Mszy św. świadczy o tym, że wierzymy w Jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie dla naszego zbawienia.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała – codziennie po Mszy św. o godz. 18:00 odbywa się procesja z Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie oktawy, w czwartek, błogosławieństwo wianków i ziół o godz. 15:oo i 18:oo. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.

3. Jerycho modlitewne będzie trwać do 4. czerwca do godz. 19:oo.

4. Msza św. o świętość Rodzin w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci św. Joannie Beretta Mola w jej relikwiach.

5. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie apelem i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

6. W pitek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysta procesja Eucharystyczna z kościoła św. Andrzeja Bombli do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa; godz. 17:30 – nieszpory w kościele św. Andrzeja Boboli; godz. 18:oo wyrusza procesja, na zakończenie procesji Msza św. w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy naszych parafian do uczestnictwa.

7. Msza św. Kół Żywego Różańca dziś o godz.15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej i wymiana tajemnic różańcowych, zapraszamy.

8. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

9. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

10. Prosimy o składanie darów na korony i suknię dla Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11. Dziś naszymi ofiarami do puszek wspieramy Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Umocnieni darem Eucharystii, powróćmy z Jezusem Chrystusem do naszej codzienności. Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam przyjąć logikę krzyża i służby drugiemu człowiekowi.