Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 27.05.2018 R.

1. Dzisiejsza uroczystość Trójcy Świętej przypomina nam o wielkim dziele zbawczym, które w naszym życiu dokonuje się przez działanie: Boga Ojca – Stworzyciela nieba i ziemi, Syna Bożego – który oddał życie dla naszego zbawienia, i Ducha Świętego – który towarzyszy nam każdego dnia.

2. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) Msza św. na rozpoczęcie procesji miejskiej rozpocznie się w naszej Bazylice o godz. 9:00. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa. Uczestnictwo w procesji nie zastępuje uczestnictwa we Mszy św. Prosimy o zabranie wszystkich chorągwi. Msze św. w naszej Bazylice o godz. 7:30; 9:00; 12:00; 15:00; 18:00 i 19:30. (Komunikat Kurii Metropolitalnej).

3. Przez całą oktawę Msza św. z procesją wokół Bazyliki o godz. 18:00. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.

4. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:oo.

5. Jerycho modlitewne będzie trwać od 1– 4. czerwca w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie 1. czerwca o godz. 19:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

6. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

7. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:oo. Po Mszy św. o godz. 18:oo nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski. Zachęcamy do odprawienia 5 pierwszych sobót miesiąca, o które prosiła Matka Boża z Fatimy.

8. Zapraszamy na koncert w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Barnima Gruneberga w wykonaniu p. prof. Andrzeja Chorosińskiego z Warszawy dziś o godz. 18:45, wstęp wolny.

9. Nabożeństwo majowe w naszej Bazylice codziennie o godz. 17:30, śpiew pieśni Maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki o godz. 20:30. Od 1. czerwca nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

10. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

11. Prosimy o składanie darów na korony i suknię dla Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Jesteśmy posłani, aby dawać świadectwo o Bogu w Trójcy jedynym. Niech w wypełnieniu naszego posłannictwa umocnieniem będzie Boże błogosławieństwo.