Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 20.05.2018 R.

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny, powracamy do okresu „w ciągu roku” i zielonego koloru liturgicznego.

2. Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego, czyli święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, głównej patronki naszej Archidiecezji. Uroczysta suma pod przewodnictwem ks. arcybiskupa w katedrze o godz. 18:oo. Do wspólnej modlitwy wszystkich zapraszamy.

3. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

4. Nabożeństwo majowe w naszej Bazylice codziennie o godz. 17:30, śpiew pieśni Maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki o godz. 20:30. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

5. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

6. Prosimy o składanie darów na korony i suknię dla Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7. W przyszłą niedzielę druga grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Zbiórka dzieci i rodziców przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki o godz. 10:oo. Na sumę zapraszamy dzieci, które przeżywać będą rocznicę I Komunii świętej.

8. Koncert organowy w wykonaniu p. prof. Chorosińskiego w naszej Bazylice w przyszłą niedzielę o godz. 18:45, wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.

9. Zbiórka makulatury na misje odbędzie się w dniach 26 – 27. maja br.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Wracamy do codziennych obowiązków płynących z naszego powołania i pragniemy z nowymi siłami je pełnić. Niech umocni nas w tym błogosławieństwo Boże.