Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 13.05.2018 R.

1. Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam, że nasza ojczyzna jest w niebie. Pan Jezus po wypełnieniu zbawczego planu wraca do Ojca, wskazuje nam kierunek życia.

2. W środę w liturgii czcimy św. Andrzeja Bobolę, patrona Polski. Po każdej Mszy św. możliwość oddania czci w Jego relikwiach. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o Ks. arcybiskupie Andrzeju Dziędze, w dniu Jego patrona.

3. Nabożeństwo majowe w naszej Bazylice codziennie o godz. 17:30, (podczas nabożeństwa majowego odprawiamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego), śpiew pieśni Maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki o godz. 20:30. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

4. Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego czwartek o godz. 18:oo.

5. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

6. Prosimy o składanie darów na korony i suknię dla Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7. W dzisiejszą niedzielę Mszę św. o godz. 15:oo uświetni śpiewem chór CREDO z Mierzyna. Po Mszy św. koncert jubileuszowy na który serdecznie zapraszamy.

8. Dziś (13 maja), 101. rocznica objawień Pani Fatimskiej. W naszej Bazylice: Nowenna, Msza św. i Procesja Różańcowa - rozpoczęcie o godz. 18:oo. W tym miesiącu pójdziemy z Bazyliki do figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji. Mszy św. i procesji przewodniczył będzie ks. dr Jarosław Staszewski, kustosz Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. W ostatnią niedzielę Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 703 zł. Za wsparcie działalności Caritas serdecznie dziękujemy.

10. W przyszła niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, popularnie zwana Zielonymi Świątkami.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa..

Napełnieni nowymi siłami, idźmy i głośmy prawdę o Zmartwychwstałym, zwłaszcza tym, którzy trwają jeszcze w ciemnościach grzechu.