Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 22.04.2018 R.

1. Dziś, w niedzielę Dobrego Pasterza, modlimy się o dobre i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Prośmy szczególnie o powołania z naszej wspólnoty parafialnej. Módlmy się za kapłanów, którzy pracują i pracowali w naszej parafii i udzielali nam sakramentów świętych.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Wojciecha ; w środę – św. Marka Apostoła. Jutro po każdej Mszy św. będziemy mogli oddać cześć św. Wojciechowi w relikwiach, które znajdują się w naszej Bazylice.

3. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci bł. Ks. Jerzemu Popiełuszce w Jego relikwiach.

4. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

5. W najbliższą sobotę, tj. 28 kwietnia zapraszamy do naszej Bazyliki na zakończenie czwartego miesiąca Nowenny przed koronacją obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. O godz. 17:30 – modlitwa różańcowa, którą poprowadzą kapłani i wierni z dekanatu Szczecin - Pogodno. Mszy św. przewodniczył będzie ks. prałat Piotr Kordula, słowo Boże wygłosi O. Ludwik Obal. Liturgię uświetni chór CREDO z parafii Matki Bożej Bolesnej z Mierzyna. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich, którzy kochają Matkę Bożą.

6. Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na suknię i korony dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7. W dniach 27- 29 kwietnia będziemy mogli przekazać makulaturę na misje.

8. Koncert organowy w wykonaniu nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej w Szczecinie dziś o godz. 16:oo, na który serdecznie zapraszamy.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa..

Umocnieni pokarmem z nieba, podążajmy za Jezusem Chrystusem, Dobrym Pasterzem. Wspólnymi siłami troszczmy się o rozwój Kościoła, aby jak najszybciej nastała jedna owczarnia i jeden pasterz.