Dziś czwartek , 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 08.04.2018 R.

1. Dzisiejsza niedziela w nawiązaniu do liturgii i objawień św. S. Faustyny Kowalskiej została nazwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tego przymiotu Bożego najbardziej korzystamy w czasie sprawowania sakramentów, a przede wszystkim sakramentu pokuty.

2. Warto dziś zadać sobie pytanie: czy już wypełniłem obowiązek spowiedzi wielkanocnej?

3. Dziś po każdej Mszy św. będzie można oddać cześć relikwiom Świętej Siostry Faustyny. Całując lub dotykając relikwii - czyniąc znak Krzyża św. – prosimy o wstawiennictwo u Boga.

4. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jego zasadniczym celem jest niesienie pomocy chorym, samotnym i ludziom potrzebującym. Tydzień Miłosierdzia jest szkołą chrześcijańskiej formacji serca, podkreśla duchowy wymiar dobroczynności, staje się sposobnością do dawania świadectwa i dzielenia się dobrami duchowymi i materialnymi z innymi. Dzisiaj po każdej Mszy św. składając swój dar do puszek Caritas wspieramy działalność Caritas naszej Archidiecezji.

5. Dziś na sumie powitamy w naszej Bazylice peregrynujący obraz Matki Bożej Solidarności. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w sposób szczególny za ludzi pracy. Obraz pozostanie w naszej Bazylice do soboty, tj. do 14. kwietnia.

6. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 15:oo i 18:oo będziemy mogli podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

7. Msza św. członków Kół Żywego Rożeńca dziś o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie i wymiana tajemnic różańcowych.

8. Msza św. w intencji świętości rodzin przy relikwiach św. Joanny Beretta Molla w czwartek o godz. 18:oo.

9. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie apelem i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

10. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

11. Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na suknię i korony dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie osobistych darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii. W dzisiejszym tygodniku „Niedziela” obszerny artykuł o koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zachęcamy do przeczytania.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

14. W dniu 5. kwietnia zmarła mama ks. Krzysztofa Maja. Pogrzeb odbędzie się w Parafii Wniebowzięcia NMP w Szczecinie – Dąbiu we wtorek: 11:30 różaniec, Msza św. pogrzebowa o godz.12:oo. Prosimy o modlitwę w intencji zmarłej mamy kapłana.

Umocnieni Chrystusowym Ciałem i Krwią, głośmy z radością, że Bóg jest bogaty w miłosierdzie i wzywa nas do dzielenia się z ubogimi, strapionymi, skrzywdzonymi i odrzuconymi.