Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 11.03.2018 R.

1. Chrystus ukazuje, że przyszedł do tych, którzy się źle mają, aby pomóc im w osiągnięciu zbawienia, bo ono wynika z miłosierdzia Bożego, a nie z naszej osobistej doskonałości.

2. W czasie Wielkiego Postu korzystajmy z miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty i pojednania. Zatroszczmy się również o naszych bliskich, którzy w Bogu widzą jedynie surowego sędziego i ciągle boją się skorzystać z miłosierdzia Bożego.

3. Czas Rekolekcji Wielkopostnych, który przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej, to czas dany i zadany przez Pana Boga. Nie zmarnujmy tego czasu łaski. Przychodźmy na nauki rekolekcyjne: dziś na wszystkich Mszach św., w poniedziałek, wtorek i środa o godz. 9:00; 15:00 i 18:00. Sakrament spowiedzi św. wtorek i środa od 8:oo – 10:oo i po południu od 15:00. Módlmy się za O. Rekolekcjonistę oraz za siebie wzajemnie, aby Pan poruszył nasze serca i upodobnił do Serca Bożego.

4. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30; 18:30, dla dzieci o godz. 17:oo. Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa.

5. Msza św. w intencji beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

6. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

7. W ostatnią niedzielę Parafialny Zespół Caritas zbierał do puszek kwotę 1.033 zł. z przeznaczeniem na paczki świąteczne dla biednych. Przed ołtarzem jest kosz, do którego można składać dary materialne na pomoc świąteczną. Świece i baranki wielkanocne Caritas rozprowadza w kruchcie Bazyliki. Można zabrać torbę miłosierdzia i napełnioną zwrócić do zakrystii. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich.

8. Koncert Pasyjny w wykonaniu Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie w naszej Bazylice dziś o godz. 16:00 na który serdecznie zapraszamy.

9. Koncert Muzyki Pasyjnej w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im Barnima Gruneberga w przyszłą niedzielę o godz. 16:oo, na który zapraszamy.

10. Nowenna przed uroczystością św. Józefa codziennie o godz.18:00.

11. Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na suknię i korony dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie osobistych darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech Boże błogosławieństwo umocni nasze wielkopostne postanowienia.